DJ na wesele – kto to taki?

Dj na wesele – jak go wybrać?

Od wielu lat tradycją w Polsce jest wyprawianie hucznych wesel. Śluby to idealna okazja do świętowania dla rodzin pary młodej, w końcu takie ceremonie nie zdarzają się często. Organizacja takiej imprezy zazwyczaj okazuje się naprawdę dużym wyzwaniem, tak samo dla młodych, jak i dla wszystkich osób, które decydują się pomóc. Aby ceremonia i przyjęcie na długo zapisały się w pamięci gości, każdy element musi być dopięty na ostatni guzik. A jest ich wcale niemało, począwszy od ozdobienia kościoła czy sali ślubów, przez wynajem samochodu, wybór garnituru i sukni ślubnej, aż do spraw ściśle związanych z weselem. Tych jest chyba najwięcej, w końcu, w przeciwieństwie do zaślubin, wesele trwa wiele godzin.

Muzyka

Obok przygotowania menu weselnego najważniejszą sprawą w czasie organizacji tej wyjątkowej uroczystości jest dobór odpowiedniej muzyki. To ona nadaje niepowtarzalnego klimatu temu wieczorowi i sprawia, że goście bawią się z nami do upadłego. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na dobór odpowiednich utworów. Nieocenioną pomocą, zarówno w doborze repertuaru, jak i we wszelkich innych sprawach związanych ze stroną dźwiękową tego przedsięwzięcia, będzie profesjonalny DJ na wesele. Jego bogate doświadczenie z pewnością okaże się sporą zaletą, gdy trzeba będzie skompletować odpowiednio długą i zróżnicowaną listę utworów. Ponadto pomoże on zorganizować cały niezbędny do nagłośnienia imprezy sprzęt, włączając w to odtwarzacz, wzmacniacze, głośniki i okablowanie. W grę wchodzi również dynamiczne oświetlenie parkietu, które sprawi, że goście poczują atmosferę imprezy i chętnie przyłączą się do zabawy.

Jak to wygląda?

Zawodowy DJ na wesele korzysta jedynie z wysokiej klasy sprzętu grającego, co daje gwarancję odpowiednio czystego i klarownego dźwięku. Dzięki takiemu nagłośnieniu muzyka będzie dobrze słyszalna w każdym kącie sali, a słuch naszych gości nie zostanie poddany bolesnej próbie nawet po wielu godzinach. Rozwiązuje to problem gości opuszczających imprezę jeszcze przed oczepinami- dzięki krystalicznemu brzmieniu każdy może świetnie się bawić aż do białego rana. Odtwarzana muzyka to znane z albumów wersje wielkich przebojów oraz Twoich ulubionych utworów. Niektórzy uważają, że wersje odgrywane na instrumentach przez zespół muzyków nadają przyjęciu klimatu, jednak należy pamiętać, że im bliżej końca, tym grajkowie są bardziej zmęczeni i łatwiej o różnego rodzaju błędy i wpadki. Z DJ-em nie ma tego problemu- utwory brzmią tak dobrze jak zawsze, niezależnie od tego, jak wiele godzin pracy ma za sobą operator konsoli. Należy jednak pamiętać o tym aby wynająć profesjonalistę który zna się na swojej robocie.

Zabawianie gości

Ale odtwarzanie muzyki to nie jedyna praca, jaką na weselu wykonuje DJ. Poza doborem odpowiedniej muzyki jest on również wodzirejem, który napędza całą imprezę i organizuje przeróżne zabawy i atrakcje dla gości. Jego charyzma i doświadczenie w prowadzeniu przyjęć sprawiają, że goście z przyjemnością przyłączą się do zabawy na parkiecie. Podsumowując, DJ to nieodzowna pomoc przy organizacji wesela. Sam wykonuje on pracę, która niegdyś była przeznaczona dla całego zespołu zawodowych muzyków oraz wodzireja, nierzadko robiąc to lepiej niż cała grupa ludzi! Wiąże się to ze sporą oszczędnością nie tylko pieniędzy, ale także czasu- łatwiej o kontakt z jedna osobą, niż z całą grupą. Również w czasie przyjęcia z oczywistych względów współpraca jest o wiele prostsza i bardziej skoordynowana.

Podsumowanie

Jeśli pragniesz profesjonalnej oprawy dźwiękowej na swoim weselu, pamiętaj: im wcześniej podejmiesz decyzję, tym większa szansa, że nikt Cię nie ubiegnie. W końcu cały Olsztyn chciałby na swoim weselu mieć najlepszego DJ-a w mieście!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s